top of page

BAŞAK ERGEN

PASTA ŞEFi - KEK TASARIMCISI - BLOG YAZARI

Basak Ergen Kekperisi

Başak Ergen lisansını İktisat, yüksek lisansını ise Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümlerinde tamamladı. Kurumsal iş hayatına ara verdikten sonra her zaman özel ilgi duyduğu pastacılığı profesyonel anlamda yapmaya karar verdi.
 

Kişisel beceri ve isteğin yanısıra eğitim ve deneyimin de başarı yolunda büyük paya sahip olduğunu düşündüğü için, Kanada’ya, alanında dünya çapında bir üne sahip olan Bonnie Gordon College of Confectionery Arts’a gitti ve Pasta Tasarımı Bölümünü dereceyle tamamladı. İngiltere’de ödüllü pasta tasarımcılarından aldığı eğitimin yanı sıra PME Knightsbridge School of Cake Decorating and Confectionery Arts butik pasta eğitimlerini tamamlayıp ‘Professional Diploma’ almaya hak kazandı.

Bu süre zarfında kutlama pastası ve davet lezzetleri konusunda eğitimini aldığı Fransa, İngiltere, Kanada ekollerinin yanısıra Amerika ve Avustralya ekollerini de yakından takip etti.

​‘Güzel göründüğü kadar, lezzetli de olmalı, hatta lezzeti damaklarda unutulmamalı’ diye düşünen Başak Ergen, pastacılık sanatını daha da detaylarıyla ve teknikleriyle öğrenip sizlerle paylaşabilmek için, dünyanın en prestijli aşçılık okullarının başında gelen

Le Cordon Bleu Londra'daki eğitimini başarıyla tamamladı ve 'Diplôme de Pâtisserie' almaya hak kazandı.

kekperisi_pasta.063

Reçete danışmanlığı, kurumsal, bireysel veya grup eğitim talepleriniz için

basak@kekperisi.com adresine taleplerinizi iletebilirsiniz.

Öğrendiği farklı uygulamaları kekperisi markasında Türk damak tadımıza entegre ederek  birbirinden lezzetli ürünleri yüksek kaliteli hammadde kullanarak el yapımı olarak hazırlıyor.

Kekperisi markası altında, talep doğrultusunda ve
kurumsal işbirlikleri için eğitimler ve workshoplar hazırlamaktadır.

Yemek kültürü alanında araştırmalar yapmakta, gelişmeleri yakından takip ederek bu alanda kendini sürekli geliştirmeyi hedeflemektedir.

Reçete Danismanligi & Eğitim

Pastacılık Alanında Aldığı Eğitimler

bottom of page